Poszt-Covid fiskális politika

Fiskális politika a poszt-Covid helyreállás időszakában

2021.okt.8.

NKE Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézet

&

MKT Államháztartási Szakosztály

regisztráció: https://ludevent.uni-nke.hu/event/1189/

helyszín: Orczy Kollégium, földszint BCD terem. 1089 Budapest, Orczy út 1. (Nagyvárad tér)

Programterv

9.00 – 9.15 – Köszöntő, Deli Gergely, ÁNTK dékán

9.15 – 10.45 – 1. panel: Fiskális fenntarthatóság és államadósság a Covid-19 járvány után

Kerekasztal-beszélgetés résztvevői:

·       Dr. Báger Gusztáv (professor emeritus, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Nemzetközi és Politikatudományi Intézet)

·       Dr. Kovács Árpád (a Költségvetési Tanács Elnöke, az MKT örökös tiszteletbeli elnöke, professor emeritus, Szegedi Tudományegyetem, Pénzügyek és Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Intézete, Pénzügytani Szakcsoport);

·     Dr. Lentner Csaba (egyetemi tanár, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar, Kormányzástani és Közpolitikai Tanszék)

Moderátor:

·       Marton Ádám (NKE EJKK Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézet)

10.45 – 11.10 – Kávészünet

11.10 – 12.30 – 2. panel: Az európai gazdaságok és a poszt-Covid helyreállás

Kerekasztal-beszélgetés résztvevői:

·       Dr. Benczes István (egyetemi tanár, Budapesti Corvinus Egyetem, Nemzetközi, Politikai és Regionális Tanulmányok Intézet, Világgazdasági Tanszék)

·       Dr. Győrffy Dóra (MKT Gazdaságpolitikai és Gazdaságelméleti Szakosztályának elnökségi tagja, egyetemi tanár, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Nemzetközi és Politikatudományi Intézet)

·       Dr. Muraközy László (egyetemi tanár, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, Gazdaságtudományi Intézet Közgazdasági és Módszertani Tanszék)

Moderátor:

·       Szijártó Norbert (Budapesti Corvinus Egyetem)

12.30 – 13.15 – Ebédszünet